Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Beğendik beldesinde girişimcilik kursu açıldı

Beğendik Gazi İlkokulu’nda düzenlenen törene Pervari Kaymakamı ve Beğendik Belde Belediye Başkan Vekili Hakan Şeker ve KOSGEB yetkilileri katıldı. Desteklerinden dolayı KOSGEB yetkililerine teşekkür eden Kaymakam Şeker, kursun önemine değindi, belediye ile KOSGEB işbirliğiyle düzenlenecek olan girişimcilik kursunun beldede iş fikri olan gençlerin önünü açacağını söyledi. Şeker, Hedefimiz vatandaşlarımızın iş sahibi, aş sahibi olmaları ve belde ekonomisine önemli bir katma değer sağlamayı amaçlamaktır. Sizden beklentilerimiz kursu başarıyla bitirmeniz, sunulan teşviklerden yararlanmanızdır. Açmak istediğimiz ve hayalinizdeki işi gerçekleştirmeniz açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayıp iş fikri kabul edilecek kursiyerlere 50 bin lira hibe ve 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi desteği verilecek.

Bir önceki yazımız olan Siirt’te rehine krizi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi