Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dicle Elektrik’ten eksi 18 derecede hizmet

Olumsuz hava koşulları ve fırtına nedeniyle 30 köyün bulunduğu Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Cevizlik köy grubunu besleyen enerji nakil hattı koptu, direkler devrildi. Eksi 18 dereceyi bulan olumsuz hava koşullarına rağmen yıkılan direkler yeniden dikildi, nakil hattı yenilendi ve 30 köye 24 saat sonunda yeninden elektrik verildi.
Güneydoğu Anadolu bölgesinin önemli bir bölümünü etkisi altına alan olumsuz hava koşulları, Siirt’te de etkili oldu. Kar ve fırtına yüzünden Şirvan ilçesine bağlı Cevizlik Köy grubuna elektrik enerjisi taşıyan yüksek gerilim direkleri adeta kağıt gibi devrildi. Direklerin devrilmesi ile birlikte enerji nakil hatları da kopunca, buradan beslenen 30 köy bir anda karanlıkta kaldı. Dicle Elektrik Dağıtım, vatandaşları mağdur olmaması için hızlı hareket ederek arıza ekiplerini kısa sürede olay yerine sevk etti. Siirt İl Müdürü Naci Obut’un da aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişilik ekip, eksi 18 dereceyi bulan olumsuz hava koşullarına rağmen yıkılan direkler yeniden dikti. Yenilenen nakil hattıyla birlikte elektriksiz kalan 30 köye 24 saatin sonunda yeninden elektrik enerjisi verilmeye başlandı.
Obut, yoğun kış şartları nedeniyle elektrik direğinin devrilmesi sonucu hattan beslenen 30 köyün elektriksiz kalmaması için eksi 18 derecede arızayı onarmaya çalıştıklarını söyledi. Obut, Siirt ilimize bağlı Cevizlik Grubu enerji nakil hattında dün saat itibariyle direğimiz yıkıldı. Ekiplerimizi olay yerine yönlendirdik, özel olan bu direk tipini belirleyerek bölgemizden tedarik ettik. Yaklaşık 30 köyü besleyen bu direğin dikilmesi için ekiplerimiz hummalı bir çalışama başlattı dedi.

Bir önceki yazımız olan Siirt’te silah ve mühimmat ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi