Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Siirt’te 30 yıllık hayvan pazarı yerine çocuk parkı yapıldı

Park alanında incelemede bulunan Belediye Başkan Vekili Taşkın, mevcut alan üzerinde uzun zamandır görüntü ve gürültü olarak mahalle sakinlerini tehdit eden hayvan pazarının buradan kaldırılarak çocuklar parkı olarak düzenlendiğini söyledi. Daha modern bir kent için şehir merkezinde halen devam eden sağlıksız besiciliğin de önüne geçileceğini aktaran Taşkın, merkezi ve kenar mahalle ayırtmadan hizmet götürdüklerini, halkımızın emrinde, nihayetinde hizmetinde oldukları dile getirdi. Taşkın, yaşanılır bir şehir için mahalle sakinlerinin talep ve şikayetlerine kulak verdiklerini, halkın yararına olan her işte ellerini taşın altına koyarak hizmetleri buna yönelik yapacaklarını söyledi. Taşkın, Burada küçük bir çocuk oyun alanı kuruldu. Önümüzdeki günlerde parkın içinde bir tana daha oyun grubu konulacak, ayrıca çevre düzenlenmesi de yapılacak bu alan artık hayvan pazarı olarak mahalleyi tehdit etmeyecek, aksine geleceğimizin teminatı olan minik yavrularımızın çocuklarımızın hizmetinde olacaktır, hayırlı olsun dedi.

Mahalle sakinlerinden belediyeye teşekkür

Mahalle sakinleri, hayvan pazarının kaldırılmasından dolayı Siirt Belediye Başkan Vekili Taşkın’a teşekkür ederek, yıllardır bu konuda taleplerini ilgili belediye yönetimlerine aktarmalarına rağmen bir netice alamadıklarını, en son mevcut belediye yönetimine de aktardıkları bu sorunun nihai çözüme kavuşmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Siirtli muhabir ödülünü 15 Temmuz şehitlerine armağan etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi