Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Siirt’te 54 Suriyeli Türk vatandaşlığına geçti

Siirt Valiliği bünyesinde vali yardımcısı başkanlığında oluşturulan Göç İdaresi Komisyonunca, Suriyelilere istisnai vatandaşlık işlemleri kapsamında Nüfus Genel Müdürlüğüne gönderilen ve Bakanlar Kurulu tarafından kabul görülen, ilki 6 dosya içerisinde 12’si yetişkin 15 çocuk olmak üzere toplam 27 Suriyeli vatandaşlığa geçti. Daha sonra da 5 dosyada 11’i yetişkin 16’sı çocuk olmak üzere toplam 27 olmak üzere genel toplamda ise 54 Suriyeli Türk vatandaşlığına kabul edildi. 4 bin dolayında Suriyelinin bulunduğu Siirt’te, Türk vatandaşlığına kabul edilenler arasında 6 dil bilen 1 avukat, 1 mimar, 1 ziraat mühendisi, 1 bilgisayar mühendisi, 5 öğretmen bulunuyor.

Siirt 14 Eylül Geçici Eğitim Merkezinde öğretmen olarak görev yapan Hammud El Matar Türk, yıllardır hayalini kurduğu Türk vatandaşlığına geçmekten dolayı duyduğu mutluluğunu ifade ederek, kendilerine kucak Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Bir önceki yazımız olan Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu: “TSO Siirt’in vitrinidir” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi