Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Siirt’te AK Parti’li kadınlara taşlı saldırı: 2 yaralı

Olay, saat 15.30 sıralarında, Barış Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, AK Parti Kadın kolları üyelerinden oluşan bir grup kadın, seçim minibüsüyle çalışma yaptığı sırada, bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Aldığı taş darbesiyle başından yaralanan Kübra Başkurt ve omuzundan yaralanan Suzan Siper adlı parti üyeleri, Siirt Devlet Hastanesine kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Tedavisi yapılan Kübra Bozkurt, Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne Çocuk Şubesine gelerek şikayette bulundu. Çıkışta açıklamada bulunan Bozkurt, kimin taş attığını görmediğini, atan şüpheliler hakkında şikayetçi olduğunu belirterek, “Seçim çalışması yaparken başıma taş geldi. Atan kişiyi de göremedim dedi.

“Yarın bir daha gideceğiz

Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, seçim çalışması yaptıkları sırada bir grubun taşlı saldırısına uğradıklarını anlatarak, “Devlet bu insanlara her türlü imkanı vermiş, yol yapmış her türlü hizmeti vermiş daha ne istiyorsunuz. Ben o meydanda bağırdım. ‘Ben de Kürt’üm, nedir derdiniz?’ dedim. Plastik cerrahiyle konuştum. O genç kızımızın kaşında iz kalacak. Bu 5. saldırı. Bir daha o mahalleye gideceğiz. Yarın bir daha gideceğiz” diye konuştu.

Şemsettin Şeker adlı koruması ise, seçim çalışmalarına giderken önlerine çıkan bir grubun önce slogan attığını, geri adım atmadıkları için de taşlı saldırıya uğradıklarını söyledi.

Olayla ilgili küçük yaştaki 3 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi