Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tavukla yarışan domatesin ateşi düştü

Halen marketlerde kilosu 4-5 liradan satılan domatesin kilosu semt pazarlarında 3 liradan satılıyor. Domatesin kilosu İstanbul Hali’nde 2, 2 buçuk, Antalya Hali’nde 1 ile 3 buçuk lira, Bursa Hali’nde ise 2 ile 5 buçuk lira.
Kısa bir süre önce yanına yaklaşılamayan sebzeler de havaların ısınmasıyla birlikte ucuzladı. Günler öncesinde kilosu 9-10 liraya satılan dolmalık biberin fiyatı pazarda 4 liraya, 3 liraya kadar yükselen salatalığın kilosu ise 1-2 liraya düştü. Kilosu 10 liraya kadar yükselen domates ise pazarda 3-4 liraya alıcı buluyor. 

Sektör temsilcileri, fiyatların önümüzdeki günlerde daha da düşeceğine dikkat çekiyor. Geçen sene aynı döneme göre salatalık ve domates fiyatlarının ikiye katlanması tüketicilerin tepkisine sebep olmuştu.
Pazarın ateşinin düşmesi vatandaşın da yüzünü güldürdü. Bu sene sebze fiyatlarının neredeyse tavuk etiyle yarışır hale geldiğini belirten vatandaşlar, Pazarda artık biber 2 liradan, dolmalık biber 4 liradan, salatalık 1-2 lira, kabak 2 lira, patlıcan 2 buçuk liradan satılıyor. İnşallah ramazan öncesi fırsatçılar fiyatlarla oynamaz. İftar sofralarında bu sene bolluk bereket olsun dedi. 

Samet Doğru
 

Bir önceki yazımız olan Aldatan reklamlara 4,5 milyon lira ceza başlıklı makalemizde haber, haberler ve reklam hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi