Siirt Haberleri, Siirt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Turkcell 4.5G kullanım verilerini açıkladı

Turkcell, 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G’ye geçmesinin ardından 1 yıllık süre zarfında Turkcell’in 4.5G hizmetini kullanmaya başlayan 26 milyon kişinin, veri kullanımında rekora ulaştığını duyurdu. Yapılan açıklamada, müşterilerinin veri kullanımı 574 petabyte’a ulaşan şirket, bir önceki yıla göre veri kullanımları yüzde 92 oranında arttırdığını ve aylık 5GB veri tüketimi gerçekleştiğini bildirdi. 1 yıl içerisinde 81 ilin yanı sıra tüm ilçeleri 4.5G ile donatarak kapsamasını yüzde 82,5’e çıkaran şirket, yakın zamanda Türkiye’nin tüm köylerini de 4.5G ile buluşturmayı hedeflediğini kaydetti.

Şirket, yüksek kapsama oranının yanı sıra en yüksek hızı en uygun fiyatla sunarak sadece Türkiye’deki diğer operatörleri değil Avrupa ve Amerika’dakileri de solladığını açıklayarak, müşterilerinin ortalama indirme hızı 53.4 Mbps olduğunu, yükleme hızlarının ise 18.6 Mbps’ye ulaştığını bildirdi.

Uygulamaları 44,2 milyon kişi indirdi

Turkcell, uygulamalarının da 4.5G’nin etkisiyle yoğun ilgi gördüğü belirtirken; BiP, Turkcell TV+, lifebox, Goller Cepte, fizy, Hesabım, Dergilik ve Turkcell Akademi uygulamalarını indiren müşteri sayısı 4.5G’nin etkisiyle son bir yılda iki kattan fazla artarak 44,2 milyona yükseldiğini açıkladı. Ayrıca; 4.5G’de yeni terminallerin gelmesiyle birlikte müşterilerini 800 Mbps, 1 Gbps hızlarla buluşturmayı planladığını da bildirdi.
 

Bir önceki yazımız olan 1,8 milyon haneye ucuz internet başlıklı makalemizde ahmet arslan, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi